שלושה טיפולי מיצוק שאתן צריכות להכיר
ננסה לעשות לכן סדר

3 סוגי טיפולי מיצוק שאתן צריכות להכיר

קארין ארד

6.3.2018 / 12:50

בתוך בליל הטיפולים החדשים שצצו לאחרונה, מישהו היה צריך לעשות קצת סדר. קארין ארד חוקרת ומתנסה

אני אוהבת טיפולי מיצוק. למעשה, אם מישהו צועק "מיצוק" איפשהו, אני מחפשת מי קרא בשמי, עד כדי כך אני חובבת את הז'אנר. מצד שני, יצא לי פעם ללכת לטיפול מיצוק שהוכרז כ"טיפול הפסקת צהריים", שאמור להיות כזה שעושים אותו וממשיכים הלאה כאילו כלום לא קרה, ותנו לי להגיד לכן משהו- זו היתה וואחד הפסקת צהריים ארוכה. אנשים נרתעו ממני בבהלה בדרכי חזרה הביתה. זו היתה הפסקת צהריים של שלושה ימים בהם נראיתי כמו קורבן כוויות, שרף, לי התקלף לי, וכאב לי. מאד. מאז לא עשיתי לייזר משום סוג, ועם הפוסט טראומה הזאת, שנה לאחר מכן הגעתי לאלוקינו לטיפול במכשיר הפוטונה.

פוטונה – 4 סוגי לייזר, אלוקינו

אלוקינו הוא מותג קוסמטיקה בינלאומי, ובסניף הדגל שלו שנמצא בראשל"צ יש מרכז טיפולי פנים עם 26 חדרי טיפול. קיימים שני מכשירי פוטונה במרכז ושניהם תפוסים ארבעה חודשים קדימה, לכן מכשיר שלישי כבר הוזמן ובדרך מחו"ל. אחד מהם יהיה שלי לשעה הקרובה, לשמחתי ולחרדתי הרבה.

מהו מכשיר הפוטונה?

לפני שנכנסתי חקרתי קצת, והוסבר לי שהרעיון מאחורי מכשיר הפוטונה הוא שהוא מתחזק 4 ידיות שונות, שכל ידית מציעה שיטת טיפול אחרת והשילובים השונים ביניהם מייעלים את הטיפול והופכים אותו לפרסונלי ומודולרי יותר- כל אחת צריכה שילוב אחר של ידיות, בהתאם לצרכי העור שלה, ובפוטונה זה מתאפשר.

שיהיה ברור, טיפולים מהסוג הזה נחשבים ללא פולשניים אבל כאלה שמטפלים בשכבות העמוקות של העור. הטיפול שאני עברתי משלב 4 טיפולי לייזר שונים (SMOOTH, FRAC3, PIANO, SUPERFICIAL) שמעודדים ייצור אלסטין וקולגן שמקלפים על העור וחושפים עור חדש, מוצק יותר, רענן יותר ובריא יותר. בטיפול לא נעשה שימוש בחומרים כימיים, וההחלמה היא עם מינימום תופעות לוואי.

האם הטיפול כואב?

רמת הכאב מ-1 עד 10, היא מקסימום 1, וגם זה בהגזמה, רק כי אני נוטה להיות קצת הסטרית כשהעיניים שלי עצומות, בעיקר כי הטיפול מתחיל קצת משונה – מתוך הפה, כפי שרואים בתמונה. באופן משונה, דווקא החלק הזה הכי פחות מורגש. שאר הטיפול הוא חיצוני, ועוברים במהלכו על כל שטח הפנים. במהלך ארבעת חלקי הטיפול הרגשתי מדי פעם איזו דקירונת או תחושת חימום טיפה חזקה, אבל כשיצאתי משם הרגשתי יותר מאשר תוך כדי הטיפול- התחושות כללו חום חיצוני של העור ותחושת עקצוץ ושריפה קלה, וחיצונית היתה לי אדמומית שמייק אפ דקיק כיסה בלי בעיה.

שלבי ההחלמה

ההחלמה נמשכת שלושה ימים של קילוף הדרגתי: למחרת הטיפול תחושת השריפה עברה לגמרי, וכמה שעות לאחר מכן הקילוף החל. מדובר בקילוף עדין בכל שטח העור המטופל, קילוף שלא רואים מרחוק, אבל מקרוב לגמרי ניתן לראות שהעור בעל טקסטורה מחוספסת. גם התחושה במגע יד היא חולית ויבשה, מה שמציק מעט, במיוחד לאור העובדה שממליצים לא להשתמש ביותר מדי לחוויות, ולהימנע לגמרי ממוצרים עם חומרים פעילים. ביום השלישי החספוס נעלם לחלוטין, והעור מרגיש בחזרה כמו עצמו, בשבוע שאחרי הטיפול העור משתפר בהדרגה. כתמי פיגמנטציה וקופרוזים מיטשטשים, והעור הופך יותר חלק. יותר בריא למראה, וגם עומק הקמטוטים יורד.

ההמלצה היא לעשות סדרה של מינימום שלושה טיפולים- טיפול אחת לשישה שבועות, והתוצאות משתפרות מטיפול לטיפול. לאחר מכן מומלץ לתחזק פעם בכמה חודשים, ולהמשיך להשתמש במוצרים תומכים מתאימים כדי לשמר את התוצאות. מחיר: 3,000 שקל לטיפול יחיד, 8,100 שקל לסדרה של 3 טיפולים.

אלוקינו, משה לוי 11 ראשל"צ

701