שיטות חדשניות לטיפול באקנה ללא שימוש בתרופות
להיווצרות האקנה סיבות רבות – אבל התוצאה בדרך כלל היא אחת, פנים מצולקות ומראה אסתטי שגורם לירידה בביטחון העצמי של הנער/ה שסובל מאקנה. בחברת הקוסמטיקה הבינלאומית דהשלי רואים את הטיפול באקנה

להיווצרות האקנה סיבות רבות – אבל התוצאה בדרך כלל היא אחת, פנים מצולקות ומראה אסתטי שגורם לירידה בביטחון העצמי של הנער/ה שסובל מאקנה.

במרכז לרפואה אסתטית Alokino רואים את הטיפול באקנה כמשימת חיים וכשליחות ופיתחו שיטה מהפכנית לטיפול באקנה – השיטה החדשנית אינה כוללת שימוש בתרופות כלשהן (כגון רואקוטן ומינוציקלין), ללא טיפולים פולשניים וכואבים שמוכרים מהדור הקודם של הקוסמטיקאיות (וכוללים הוצאת שחורים-קומודנים, חיטוט בעור וכדומה).

במקום השיטות המיושנות הללו, פיתחו במרכז לרפואה אסתטית Alokino טיפול קוסמטי שמאזן את בלוטת החלב שגורמת לדלקות ומטפל במצב הדלקתי, במידה וכבר נוצר, וכל זאת באמצעות סוגים שונים של פילינג שממוקדים במטרה לייבש את הסבום ולטפל בהדרגה ברקמה הפגועה, לווסת את מינון ייצור הסבום בעור וכך למנוע את חזרתו של האקנה לפנים וליצור עור נורמלי ומאוזן, בריא, חלק ויפה.

הפילינגים הייחודיים של Alokino כוללים את המרכיבים הפעילים הבאים:

  • קטילה של חיידק ה-P ACNE באמצעות המרכיב: brassica napus extract קוטל את החיידק במגע ראשון.
  • פתיחה נקבוביות סתומות באמצעות המרכיב: retinyl propionate אשר מחדש את העור , ממיס את ה”סתימה” בחלק העליון של הנקבובית ומאפשר לסבום לצאת בצורה חופשית.
  • מיתון יצירה של סבום באמצעות המרכיב salix nigra extract אשר ממתן את יתר יצירת הסבום התת עורי לרמה נורמאלית.

על אקנה נעורים

בני נוער, אשר סובלים מאקנה שבא לידי ביטוי בפצעים וחטטים למיניהם, סובלים מכל האספקטים, הן הוויזואליים והן הנפשיים. גם ההורים סובלים כשהם רואים את ילדיהם נאבקים. המחקרים מוכיחים שישנו קשר הדוק בין מתח נפשי והיווצרות מחלת האקנה, מתבגרים עוברים תהליך שינוי פיזיולוגי ונפשי , אשר יכול לעודד את המתח הנפשי.

הגורמים והסיבות להתפתחות בעיית האקנה הינן מגוונות, רב גורמיות ושייכות לטווח גילאים שונה. הגורמים המרכזיים בגיל ההתבגרות קשורים לפעילות הורמונאלית פיזיולוגית מוגברת, ולשינויים ההורמונאליים והרגשיים המתחוללים במהלך גיל ההתבגרות. בנוסף, עלייה בהורמוני המין הזכריים, טסטוסטרון שמקורם בבלוטת יותרת הכליה, הפרשה מוגברת של בלוטות חלב.

הפרעה בהתקרנות ובקילוף הנורמאלי של תאי העור וכן פתח בלוטת החלב נסתם ולפיכך נוצרים “הפקקים” הידועים כראשי קומדונים שחורים. תופעה זו היא הדלק המניע את מחלת האקנה כולה.

אותו חלב עודף, מצטבר ומפורק על ידי חיידקי P אקנה, הקרוי propioni bacterium acnes המצויים בעומק זקיקי השערות וכך נוצרים גליצרול וחומצות שומניות חופשיות. מפה ועד גירוי רקמת הבלוטה התהליך קצר וכואב. נוצרות גבשושיות אדומות, דלקתיות, כשחלקן עם נקודה מוגלתית במרכז וחלקן האחר מתפתח לציסטות דלקתיות.

בנוסף לסדרת טיפולי הפילינג הקוסמטי מציעה חברת דהשלי קוסמטיקה תכשירים שתפקידם ריפוי פצעים אקנטיים, אנטי חיידקים, המבצעים פעולה קרטוליטית, מיתון הפרשות סבום, טיפול אנטי קומודוגני, ריכוך “שחורים” וחידוש העור .

קרם לאקנה – אנטי חיידקי, אנטי דלקתי, קרטוליטי. מכיל: brassica napus ext.
נוזל לחידוש העור – חידוש עור, מיתון סבום, מניעה של סתימת נקבוביות, קילוף העור.
גל לטיפול בפצעונים – טיפול בפצעונים, אנטי דלקתי בינוני, מיתון סבום.
נוזל סופר למיתון ייצור סבום – מייבש פצעים, מטפל בציסטות, ממתן סבום, מקלף את העור.

172